Protestujem a žalujem.

Autor: Marcel Pančuška | 18.6.2013 o 7:13 | (upravené 18.6.2013 o 10:10) Karma článku: 16,13 | Prečítané:  667x

Protestujem proti znásilňovaniu práva zo strany ústavných orgánov tohto štátu. Protestujem proti svojvôli prezidenta, ktorý "nikdy" nevymenuje Národnou radou právoplatne zvoleného kandidáta na generálneho prokurárora.

Protestujem proti svojvôli predsedu Národnej rady, ktorý vyhlásil voľby generálneho prokurátora napriek tomu, že Národná rada generálneho prokurátora už v súlade s Ústavou SR zvolila. Protestujem proti hrubej sile predsedu Vlády SR, ktorý vydal pokyn k voľbe Generálneho prokurátora napriek tomu, že tento už bol raz zvolený. Protestujem proti Predsedníčke Ústavného súdu SR, ktorá svojimi čiastkovým rozhodnutiami a naťahovaním času vytvorila ideálne podmienky na skomplikovanie a zneprehľadnenie situácie a na porušovanie ústavných práv občana Jozefa Čentéša.

 

Žalujem.

Predstaviteľov súdov, prokuratúry a celej právnickej obce, že sa svojou autoritou vo verejnom priestore a v rámci svojich profesných štruktúr otvorene a rozhodne nezasadili za obranu princípov právneho štátu, ktoré sú v prípade zvoleného kandidáta Doc. Jozefa Čentéša zo strany prezidenta, premiéra, predsedu parlamentu a predsedníčky Ústavného súdu pred očami všetkých porušené.

 

Jaromíra Čižnára, že prijatím kandidatúry na voľbu už raz schváleného kandidáta nie "zapríčiňuje", ale "legitimizuje" nabúranie princípov práva a svojvôľu štátnych orgánov v tejto neukončenej kauze.

 

Protestujem proti svojvôli tých, ktorým občania prepožičali moc a ktorí ju zneužívajú na dosiahnutie svojich cieľov. Žalujem tých, ktorí to spôsobili a tých, ktorí im to svojou aktivitou, no aj svojou pasivitou umožnili.

 

Princíp je preto princípom, že ho nemožno ani zrušiť, ani deformovať. Ak to niekto hrubou silou urobí, dopúšťa sa znásilnenia práva. Ak prebehne opakovane voľba Generálneho prokurátora a ten bude aj vymenovaný, prestaneme byť právnym štátom.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Archeológ: Je to prvýkrát, čo Slováci skúmajú čosi také významné

Vedci očakávajú zásadné objavy, tvrdí Drahoslav Hulínek.

EKONOMIKA

Ficovi sa nepáčia ceny elektriny, zasiahol proti regulátorovi

Priemerná cena klesla podľa úradu v priemere o 4,3 percenta.

DOMOV

Fico si s Kiskom opäť protirečia

Premiér sa s prezidentom dostal do konfliktu pre štátne vyznamenania.


Už ste čítali?